Moja historia

Cześć,


Jestem Agata, a oto historia dziewczyny z historią!

 

Nie chciałam tak zaczynać (bo to brzmi oklepanie) ale taka jest prawda: historia towarzyszyła mi od najmłodszych lat. Nie jest to tylko pusty frazes — moja mama jest nauczycielką historii, zawsze była też moją najlepszą nauczycielką. Dorastałam więc wśród podręczników, atlasów i kolekcji biografii z Państwowego Instytutu Wydawniczego.
W liceum — dzięki książce Piękny wiek dziewiętnasty — zakochałam się w tej epoce (choć na studiach zaliczyłam też romans ze średniowieczem, przygotowując pracę licencjacką o księżnej Ludgardzie, pierwszej żonie Przemysła II). Przy pracy magisterce już tak nie szalałam — przygotowałam ją na temat dziewiętnastowiecznego Szczecina, czyli mojego rodzinnego miasta.

W chwili obecnej ja i wiek XIX mamy się dobrze, a źródła z tego okresu wspierają mnie w przygotowaniu doktoratu dotyczącego działalności dobroczynnej w Poznaniu. Niemniej jednak to trudna miłość —
szczególnie, że oprócz historii skończyłam także filmoznawstwo. Stąd też chętnie piszę o historii filmu, a w 2016 roku, dzięki współpracy z portalem histmag.org wydałam małego ebooka poświęconego aktorkom ze srebrnej ery Hollywood - Damy Wielkiego Ekranu.

 

Jak dziewczyna z historią chwyciła pióro klawiaturę i zaczęła pisać.

 

Odkąd pamiętam byłam miłośniczką słowa pisanego. W 2013 roku (po wielu miesiącach poprawek, zmian tytułu, i mówienia, że to nie jest jeszcze wystarczająco dobre) wysłałam swój tekst do portalu histmag.org. Coś, co miało być jednorazowym działaniem, w efekcie okazało się wieloletnią współpracą - w Histmagu stawiałam swoje pierwsze kroki jako autorka tekstów popularnonaukowych i miałam to szczęście, że robiłam to pod okiem znakomitych redaktorów i wspaniałych ludzi.
Obecnie na moje testy można także trafić na portalach: Hrabia Tytus, ciekawostkihistoryczne.pl czy twojahistoria.pl.


A jeśli chcielibyście zobaczyć, co robię naukowo, to zawsze można to   sprawdzić tu: Orcidi tu:Google Scholar.

 

Dziewczyna z historią. Ciekawostki historyczne, profesjonalne artykuły o historii. Prelekcje historyczne.
Imię i nazwisko
Twój e-mail:
Chcę otrzymywać newsletter od Dziewczyna z historią
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Chcesz być na bieżąco?

 

Zapisz się do newslettera Dziewczyny z historią:

Dziewczyna 
historią

Dziewczyna 
historią

STRONA GŁÓWNA

agata@dziewczynazhistoria.pl

Znajdziesz mnie na: